Ерөнхий захирлын 2020 оны “Сэтгэцийн эрүүл мэндийн үндэсний төвийн үйл ажиллагаанд хяналт, шинжилгээ, үнэлгээ хийх тухай”  А/78 дугаар тушаалын дагуу 2020 оны жилийн эцсийн ажлыг дүгнэсэн комиссын гишүүдийн шийдвэрээр доорхи алба, клиник, тасаг, баг, ажилтнууд 2020 оны шилдэгээр тодорлоо.  

Үүнд:

  1. Удирдан зохион байгуулах албадуудаас Тэргүүн байрыг Н.Оюунчимэг дэд захиралтай Эмнэлгийн тусламжийн албаны хамт олон
  2. Үндсэн клиникүүдээс Тэргүүн байрыг Э.Амгалан эрхлэгчтэй, Ц.Гэрэлмаа ахлах сувилагчтай Сэтгэцийн эмгэг судлалын V клиникийн хамт олон, Дэд байрыг Г.Нарантуяа эрхлэгчтэй, М.Долгормаа ахлах сувилагчтай  Сэтгэцийн эмгэг судлалын I клиникийн хамт олон
  3. Төрөлжсөн клиникүүдээс Тэргүүн байрыг Л.Мөнхтуяа эрхлэгчтэй, Г.Ням-Од ахлах сувилагчтай Яаралтай тусламжийн тасгийн хамт олон, Дэд байрыг Б.Энхчимэг эрхлэгчтэй, Т.Отгонтуяа ахлах сувилагчтай Донтох эмгэг судлалын клиникийн хамт олон
  4. Өвөрмөц нарийн мэргэжлийн тасгуудаас Тэргүүн байрыг Д.Очгэрэл ахлагчтай, А.Гантуяа ахлах лаборанттай Лабораторийн багийн хамт олон,  Дэд байрыг Э.Мөнх ахлагчтай Сэтгэл засал эмчилгээний баг
  5. Бусад дэмжих үйлчилгээтэй багуудаас Тэргүүн байрыг Ж.Хашбат ахлагчтай Инженер, техникийн багийн  хамт олон
  6. Сэтгэцийн эрүүл мэндийн албаны төлөө эрдэм чадал, энэрэх сэтгэлээ харамгүй зориулсан хөдөлмөр бүтээлийг нь хүндэтгэн үнэлж Зөвлөх эмч, клиникийн профессор Доржготовын Лянхуаг “Түүхэн замналын дурсамж” дэвтэрт нэрийг бичиж алдаршуулав.
  7. “Шилдэг удирдах ажилтан”-аар Эмчилгээ эрхэлсэн дэд захирал Н.Оюунчимэг
  8. “Шилдэг эмч”-ээр Шүүхийн сэтгэцийн эмгэг судлалын клиникийн эрхлэгч С.Байгальмаа
  9. “Шилдэг эмч”-ээр Поликлникийн урьдчилан сэргийлэх үзлэгийн эмч Б.Батхишиг
  10. “Шилдэг мэргэжилтэн”-ээр Сэтгэцэд нөлөөт эмзүйн багийн ахлагч П.Ариунзул
  11. “Шилдэг сувилагч”-аар Сэтгэцийн эмгэг судлалын VI клиникийн ахлах сувилагч У.Мөнхцэцэг
  12. “Шилдэг сувилагч”-аар Стрессийн шалтгаант сэтгэцийн эмгэг судлалын клиникийн сувилагч Ш.Март
  13. “Шилдэг туслах сувилагч”-аар Сэтгэцийн эмгэг судлалын II клиникийн туслах сувилагч Б.Эрдэнэжаргал
  14. “Шилдэг туслах сувилагч”-аар Асрамжийн I клиникийн туслах сувилагч Ж.Нансалмаа
  15. “Шилдэг ажилтан”-аар Хүүхэд, өсвөр үеийн клиникийн нийгмийн ажилтан С.Ганцэцэг
  16. “Ковид-19” цартахлын эсрэг хариу хэмжээ авч амжилттай ажиллаж Ерөнхий захирлын нэрэмжит “Талархал”-аар:
    1. Нийгмийн эрүүл мэнд, эрдэм шинжилгээ, сургалт, гадаад харилцаа, статистик, тандалт судалгаа, мэдээллийн технологийн албаны Ахлах мэргэжилтэн К.Елена
    2. Сэргээн засах физик эмчилгээний тасгийн эрхлэгч Н.Эрдэнэтуул
    3. Яаралтай тусламжийн тасгийн эрхлэгч Л.Мөнхтуяа
    4. Сэтгэл засал эмчилгээний багийн ахлагч Э.Мөнх
    5. Шүүхийн сэтгэцийн эмгэг судлалын клиникийн эрхлэгч С.Байгальмаа
    6. Донтох эмгэг судлалын клиникийн үзлэгийн эмч Д.Баттөр
    7. Шүүхийн сэтгэцийн эмгэг судлалын клиникийн үзлэгийн эмч Л.Баттулга
    8. Сэтгэцийн эмгэг судлалын I клиникийн үзлэгийн эмч Б.Мөнх-Эрдэнэ
    9. Сэтгэцийн эмгэг судлалын VI клиникийн үзлэгийн эмч Б.Бөхбат
    10. Сэтгэл засал эмчилгээний багийн сэтгэл засалч эмч  Г.Гантулга
    11. Сэтгэл засал эмчилгээний багийн сэтгэл засалч эмч  Л.Жавхлан
    12. Сэтгэл засал эмчилгээний багийн сэтгэл засалч эмч  Х.Эрхцэцэг
    13. Нийгмийн эрүүл мэнд, эрдэм шинжилгээ, сургалт, гадаад харилцаа, статистик, тандалт судалгаа, мэдээллийн технологийн албаны мэргэжилтэн Ж.Гантулга
    14. Поликлиникийн үзлэгийн эмч Ц.Саранцацрал
    15. Нийгмийн эрүүл мэнд, эрдэм шинжилгээ, сургалт, гадаад харилцаа, статистик, тандалт судалгаа, мэдээллийн технологийн албаны мэргэжилтэн Б.Нацагсүрэн
    16. Халдварын сэргийлэлт, хяналт үйлчилгээний багийн ахлагч И.Байгальмаа
    17. Донтох эмгэг судлалын клиникийн сувилагч Р.Эрдэнэчимэг
    18. Сэргээн засах физик эмчилгээний тасгийн сувилагч Р.Отгонхишиг
    19. Сэргээн засах физик эмчилгээний тасгийн сувилагч Б.Сэржмаа
    20. Лабораторийн багийн лаборант Ц.Өлзийбуян
    21. Сэтгэц нийгмийн сэргээн засах эмчилгээний тасгийн сэргээн засах ажилтан М.Адъяасүрэн
    22. Сэтгэц нийгмийн сэргээн засах эмчилгээний тасгийн сэргээн засах ажилтан Д.Дайриймаа
    23. Нийгмийн эрүүл мэнд, эрдэм шинжилгээ, сургалт, гадаад харилцаа, статистик, тандалт судалгаа, мэдээллийн технологийн албаны программист Э.Амарсанаа
    24. Инженер, техникийн багийн жолооч Д.Баасанлхүндэв
    25. Сэтгэцийн эмгэг судлалын III клиникийн туслах сувилагч Б.Тунгалаг
  17. “Ерөнхий захирлын нэрэмжит” шагналаар:
    1. Нийгмийн эрүүл мэнд, эрдэм шинжилгээ, сургалт, гадаад харилцаа, статистик, тандалт судалгаа, мэдээллийн технологи эрхэлсэн дэд захирал В.Баярмаа
    2. Хүний нөөцийн хөгжлийн албаны мэргэжилтэн Ш.Сугармаа
    3. Эрүүл мэндийн тусламж, үйлчилгээний чанар, аюулгүй байдлын албаны Чанар аюулгүй байдал, эрсдэл хариуцсан менежер эмч Г.Уянга
    4. Хүний нөөцийн хөгжлийн албаны ерөнхий захирлын туслах, бичиг хэргийн ажилтан Э.Отгончимэг
    5. Санхүү бүртгэлийн албаны нярав С.Амарсайхан
    6. Нийгмийн эрүүл мэнд, эрдэм шинжилгээ, сургалт, гадаад харилцаа, статистик, тандалт судалгаа, мэдээллийн технологийн албаны мэргэжилтэн Б.Мөнхзаяа
    7. Сувилахуйн албаны арга зүйч Д.Оргилмаа
    8. Сэтгэцийн эмгэг судлалын I клиникийн туслах сувилагч С.Бумсансар
    9. Сэтгэцийн эмгэг судлалын II клиникийн сувилагч Б.Алтантуяа
    10. Сэтгэцийн эмгэг судлалын III клиникийн туслах сувилагч Ч.Дашдулам
    11. Сэтгэцийн эмгэг судлалын IV клиникийн туслах сувилагч Э.Давааням
    12. Сэтгэцийн эмгэг судлалын V клиникийн туслах сувилагч Р.Ган-Од
    13. Сэтгэцийн эмгэг судлалын VI клиникийн туслах сувилагч C.Сансар
    14. Асрамжийн I клиникийн туслах сувилагч Г.Мядагмаа
    15. Асрамжийн II клиникийн туслах сувилагч П.Вандан
    16. Яаралтай тусламжийн тасгийн сувилагч Б.Оюун-Эрдэнэ
    17. Стрессийн шалтгаант сэтгэцийн эмгэг судлалын клиникийн сувилагч Д.Амарсайхан
    18. Хүүхэд өсвөр үеийн клиникийн сувилагч И.Уламбаяр
    19. Донтох эмгэг судлалын клиникийн нийгмийн ажилтан Ж.Гижир
    20. Шүүхийн сэтгэцийн эмгэг судлалын клиникийн сувилагч Ц.Оюун
    21. Поликлиникийн үзлэгийн эмч Т.Энхсайхан
    22. Сэтгэл зүйн оношлогооны багийн үзлэгийн эмч Н.Наранцэцэг
    23. Сэтгэцэд нөлөөт эмзүйн багийн эмзүйч Н.Нямжав
    24. Сэргээн засах физик эмчилгээний тасгийн сувилагч Д.Буян-Өлзий
    25. Халдварын сэргийлэлт, хяналт үйлчилгээний багийн бага эмч Л.Мөнхгэрэл
    26. Халдварын сэргийлэлт, хяналт үйлчилгээний багийн жижүүр Б.Ганбаатар
    27. Халдварын сэргийлэлт, хяналт үйлчилгээний багийн үйлчлэгч Н.Лхагвадонид
    28. Хоол үйлдвэрлэл, үйлчилгээний багийн тогооч Ө.Цэрэнханд
    29. Инженер техникийн багийн слесарь Ш.Алтансүх
    30. Угаалгын багийн угаагч, индүүдэгч У.Оюунчимэг
  18. Эрүүл мэндийн тусламж, үйлчилгээний чанар, аюулгүй байдлын албаны нэрэмжит шагналаар:
    1. Поликлиникийн үзлэгийн эмч Б.Энх-Ундрах
    2. Сэтгэцийн эмгэг судлалын VI клиникийн үзлэгийн эмч Б.Энхтайван
    3. Лабораторийн багийн ахлагч Д.Очгэрэл
    4. Сэргээн засах физик эмчилгээний тасгийн сувилагч Ч.Жавзансүрэн
    5. Донтох эмгэг судлалын клиникийн сувилагч Ц.Баярбат
    6. Яаралтай тусламжийн тасгийн сувилагч А.Мөнхсаруул
    7. Сэтгэцийн эмгэг судлалын II клиникийн туслах сувилагч Т.Тулаабаатар
    8. Шүүхийн сэтгэцийн эмгэг судлалын клиникийн туслах сувилагч Д.Пүрэвдаваа
    9. Асрамжийн I клиникийн туслах сувилагч С.Жанаргүль
Сошиалд хуваалцах: